Result of Draw of Lots For Class-I Admission (Session:2018-19)

First Shift Second Shift

List of Candidates Provisionally Selected ( Under RTE)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under RTE)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Differently Abled Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Differently Abled Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under SC Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under SC Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under ST Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under ST Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under General Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under General Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Single Girl Child Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Single Girl Child Category)


List-II

II-List of Candidates Provisionally Selected for Admission in Class-I (Session:2018-19)
(Date of Display:09-04-2018, Last Date of Admission: 21-04-2018)

First Shift Second Shift

List of Candidates Provisionally Selected ( Under RTE)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under RTE)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Differently Abled Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under SC Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under SC Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under ST Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under ST Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under General Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under General Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Single Girl Child Category)

List of Candidates Provisionally Selected ( Under Single Girl Child Category)


________________________________________________________________________________________________________________________________________

Complete Sequence Lists of all Registered Candidates for Admission in Class-I (Session 2018-19)

First Shift Second Shift

Post Lottery Sequence( Under RTE)

Post Lottery Sequence( Under RTE)

Sequence List for ST Category Candidates

Sequence List for SC Category Candidates

Sequence List for SC Category Candidates

Sequence List for Service Category I to IV Candidates

Sequence List for Service Category I to IV Candidates

Post Lottery Sequence for Service Category - V Candidates

Post Lottery Sequence for Service Category - V Candidates

Post Lottery Sequence for Single Girl Child Category



Instructions for Parents & List of Documents Required at the time of Admission

Schedule for Admission (Class-I)

Format of Affidavit for All Candidates

Format of Affidavit for Single Girl Child Category Candidates

Admission Timing: For I- Shift 08:00 AM TO 10:00 AM & For II- Shift 11:30 AM TO 01:30 PM